Головний інвестор ОПФК “Черкащина” Володимир Лашкул на власній сторінці у ФБ вкотре звернувся до місцевої влади.

– Минулого тижня я провів зустріч з черкаськими журналістами  та вболівальниками,  під час якої було висловлено багато думок щодо історії перебування команди майстрів міста Черкаси в професіональному футболі, – сказав Володимир Григорович. – Зазначалося, що ця історія бере свій початок ще з 1955 року.

Аналіз засвідчує, що за цей термін назва команди змінювалася кожні 4-6 років. Лише «Колгоспник» Черкаси проіснував 9 років (з 1957 по 1966 р.р.). Припинення участі команди «Черкащина» в чемпіонаті України розірве історичний ланцюг і найголовніше – припинить правонаступництво черкаського футболу в чемпіонаті України.

Саме ці важливі ризики потрібно зараз враховувати нинішнім причетним до футболу функціонерам та й керівникам міста і області. Потрібно також врахувати, що для створення першолігової команди і повернення її в Черкаси, тільки у футбольному сезоні 2018/2019 р.р. витрачено більше 20 000 000 гривень приватних коштів.

За оцінками порталу Transfermarkt і експертів професіонального футболу, вартість команди «Черкащина» станом на 01 жовтня 2019 рокуоцінюється в суму 3 795 355 €, за чинним курсом НБУ це 100 000 000 гривень.

Тому збереження прописки професіональної команди міста Черкаси в професіональній футбольній лізі – це не моя особиста справа. Це надбання міста і області. Тільки об’єднавши зусилля міської та обласної рад, Української асоціації футболу, уболівальників та громад області можливо зберегти напрацьоване за багато років. Але історія черкаської команди, мій більш ніж 25-річний досвід інвестиційної діяльності з розвитку аматорського і професіонального футболу на Черкащині, моє відчуття досвідченого футбольного функціонера підказують, що справі заважають…

А ініціатори створення муніципального спортивного клубу «Дніпро» мріють не про об’єднання. Вони хочуть зникнення команди «Черкащина». Вони ніколи не відірвуться від свого бюджетного дітища і не зрозуміють, що футбол –  це особлива, а не бюджетна індустрія. Ця індустрія повинна посісти своє чільне місце в структурі господарської діяльності підприємств різних форм власності Черкащини, і в мізках їхніх власників та керівників.

Справа в тому, що муніципальний спортивний клуб «Дніпро» влаштовує нинішня ситуація. Його керівники і співробітники будуть і далі із задоволенням вести справу за рахунок міського бюджету, нікуди не поспішати і таким чином можливо навіть подолають бар’єр аматорського футболу і досягнуть професіонального статусу. А що потім?

Вважаю, що зараз нераціонально знову втратити місце в Професіональній футбольній лізі, розпустити по вітру вже діючу і так важко створену за рахунок приватних коштів і підтримки компаній «УКРАВІТ», «ЄВРАЛІС», «ПЕРЕМОГА НОВА» професіональну команду «Черкащина».

Для збереження для Черкас місця в Професіональній футбольній лізі, я готовий сприяти передачі, безкоштовно, чинних трудових контрактів та комерційних прав на  футболістів  на користь муніципального спортивного клубу «Дніпро». Такий крок дозволив би громадам Черкас та області вже навесні 2020 року представити Україні свою власну професіональну команду першої ліги. Я бачу яким чином це зробити за підтримки Української асоціації футболу, не порушуючи регламенту, затвердженого її Виконкомом, – резюмував В.Лашкул.

Схожі статті

Залишити відповідь